نامگذاری و تغییر نام معابر شهری مریانج به نام شهدا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مریانج، محسن معصوم‌علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: دفاع مقدس اوج افتخارات ملت ایران است زیرا به دنیا ثابت کرد ملت مسلمان و بیدار هیچگاه در برابر هیچ تهدیدی زانو نخواهند زد.

وی ادامه داد: دفاع مقدس مکتب ارزشمندی در کشور ما ایجاد کرده و بر این اساس الگوهای قهرمانی تربیت شده‌اند که شهدای گرانقدر ما نیز تربیت‌شدگان همین مکتب هستند.

شهردار مریانج معرفی شهدا به نسل‌های بعدی را مهم ارزیابی کرد و افزود: متأسفانه امروزه دشمن از هیچ تلاشی برای منحرف کردن فرزندان و جوانان ما فروگذار نخواهد کرد و به همین دلیل ما باید با معرفی شهدا به نسل جدید، اجازه ندهیم شخصیت‌های پوشالی غرب قهرمان فرزندان ما باشند.

وی گفت: در طول دفاع مقدس ما هزاران قهرمان داشتیم که هر کدام از آنها می‌تواند اسطوره و الگوی جوانان ما باشد و سیره و تفکر آنها باید برای نسل جدید بازگو شود.

معصوم‌علیزاده وظیفه مسؤولان در برابر هجمه‌های دشمنان را سخت قلمداد کرد و یادآور شد: همه مسؤولان به فراخور مسؤولیت خود باید در سنگرهای فرهنگی تلاش کنند.

وی ادامه داد: شهرداری مریانج نیز با وجود همه امورات سخت شهری هیچگاه از رسالت فرهنگی خود عقب نمانده و بهترین راه را نیز معرفی شهدا به جوانان انتخاب کرده است.

شهردار مریانج بیان داشت: علاوه بر بهره‌گیری از نمادهای دفاع مقدس و شهدا در فضاهای شهری، عملکرد خوبی در نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در بین آحاد جامعه داشته‌ایم.

وی اضافه کرد: تاکنون دو کتاب به محوریت دفاع مقدس نگارش و به مرحله چاپ و توزیع رسیده، سه کتاب دیگر در دست نگارش است و چند مستند نیز از شهدای گرانقدر مریانج تولید شده است.

معصوم‌علیزاده از نامگذاری چندین معبر به نام شهدای گرانقدر به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد و افزود: به مناسبت هفته دفاع مقدس با همکاری شورای اسلامی شهر، ۱۵ کوچه فاقد نام و نام‌های متفاوت به نام شهدا نامگذاری شد.

وی گفت: بلوار منتهی به گلزار شهدا نیز به نام سرداران تغییر نام پیدا کرد و در این بلوار المان‌های سنگی مزین به تمثال سرداران شهید، ساخته و نصب شده است.

شهردار مریانج خاطرنشان کرد: امیدواریم با معرفی شهدا و سیره آنها به نسل جدید، همچنان مکتب دفاع مقدس را در بین فرزندان خود نهادینه کنیم.

انتهای پیام

نوشته های مرتبط