مجموعه تخصصی هاکی همدان اواخر سال ۹۳ به بهره‌برداری می‌رسد

سید عبدی افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار کرد: لازمه توسعه ورزش در بخش همگانی و ارتقا ورزش قهرمانی ایجاد امکانات و سخت افزارهای مناسب ورزشی در استان است و در هفت سال گذشته در استان همدان زیر ساخت های خوبی ایجاد شده است که باعث ارتقا چشمگیر جایگاه رشته های ورزشی در سطح ملی شده است.

وی افزود: شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی نیز سهم به سزایی در این امر داشته و هفت پروژه ورزشی همچون  سالن سرپوشیده شش هزار نفری انقلاب، ورزشگاه ۱۵ هزار نفری، مجموعه ورزشی ۱۰ هزار نفری و استخر مریانج ، سالن سه هزار نفری ملایر  و خانه های کشتی نهاوند و ملایر را به بهره برداری رسانده است.

مدیرکل ورزش و جوانان تصریح  کرد: در حال حاضر نیز شرکت توسعه چند پروژه عمرانی بزرگ را در ورزش استان در دست احداث دارد که مهترین آن ها مجموعه تخصصی شنا و شیرجه ، مجموعه تخصصی هاکی  و مجموعه تخصصی دومیدانی است.

وی افزود: مجموعه تخصصی هاکی همدان دارای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی است که در صورت تامین اعتبار تا پایان امسال این مجموعه به بهره برداری کامل می‌رسد.

افتخاری تصریح کرد: سرانه ورزشی هر شهروند همدانی قبل از سال ۸۶ تنها ۱۹ صدم متر مربع بود که امروز این سرانه به بیش از ۷۱ صدم رسیده و با بهره برداری از پروژه های مختلف در دست اقدام به رقم بالاتری افزایش می یابد.

نوشته های مرتبط