یادواره شهدای فصل پاییز مریانج برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مریانج، مسؤول ستاد دائمی برگزاری یادواره‌ شهدای شهر مریانج گفت: یادواره شهدای فصل پاییز مریانج با حضور حسین شریعتمداری برگزار می‎شود.

حمیدرضا محمدی اظهار کرد: یادواره ۴۰ شهید فصل پاییز مریانج همزمان با هفته دفاع مقدس و در آستانه نخستین سالروز شهادت سردار سرلشگر شهید حاج حسین همدانی برگزار می‌شود.

وی افزود: این برنامه روز اول مهرماه بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور حسین شریعتمداری نماینده مقام معظم رهبری و مدیر مسؤول روزنامه کیهان در مسجد جامع شهر مریانج برگزار خواهد شد.

مسؤول ستاد دائمی برگزاری یادواره‌ شهدای شهر مریانج با بیان اینکه گرامیداشت یاد و نام شهید سردار همدانی و شهدای مدافع حرم استان از دیگر بخش‎های این مراسم است، افزود: گرامیداشت یاد شهید حبیب‌الله مظاهری شهید شاخص شهرستان همدان در سال ۹۵ نیز از دیگر بخش‎های این برنامه خواهد بود.

محمدی با اشاره به برگزاری فصلی یادواره‎های شهدا در این شهر به مدت ۲۰ سال، از استمرار برگزاری این برنامه‎ها خبر داد.

وی برگزاری یادواره‎های شهدا را یکی از راهکارهای زنده نگهداشتن یاد شهدا دانست و ادامه داد: تقویت روحیه جهاد و شهادت از دیگر نتایج این یادواره‎هاست.

این مسؤول با اشاره به نقش مهم مردم مریانج در مبارزات انقلابی و دوران دفاع مقدس تصریح کرد: جمعیت این شهر در دوران دفاع مقدس ۹ هزار نفر بود که از این میان ۱۵۳ شهید و یک‎هزار و ۵۰۰ ایثارگر تقدیم انقلاب کرده است.

محمدی با اشاره به اینکه این شهر از نظر تعداد شهدا نسبت به جمعیت رتبه دوم کشور را دارد، گفت: در کشور به ازای هر ۲۰۰ نفر یک شهید، در استان همدان به ازای هر ۱۲۰ نفر یک شهید و در مریانج به ازای هر ۶۰ نفر یک شهید وجود دارد.

انتهای پیام/۸۹۰۴۲/

نوشته های مرتبط