هدف ما بهره‌گیری از نظرات شهروندان در قالب فرهنگ و ادب است

مجتبی دی‎آبادی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی مریانج با اشاره به برگزاری جشنواره فرهنگی ادبی شهروند اظهار داشت: ما در مجموعه شهرداری مریانج بر آن شدیم تا در راستای تعامل بهتر با شهروندان در خصوص مسائل شهری اقدام به برگزاری این جشنواره کنیم.

وی ادامه داد: از زبان فرهنگ و هنر بهتر می‌توان برای پیشبرد اهداف شهری استفاده کرد و مشکلات حوزه شهری را برطرف کرد.

مدیر اجرایی جشنواره فرهنگی ادبی شهروند با بیان اینکه این جشنواره برای اولین بار در سطح شهر برگزار شده است، افزود: قبلاً در سطح شهر مریانج چنین مسابقاتی در کانون‌های فرهنگی و هنری اجار می‌شد، اما ما برای اولین بار این برنامه را به صورت جشنواره برگزار کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: در کنار تعامل و استفاده از نظرات شهروندان، به دنبال کشف استعدادهای مریانج و شکوفایی آنها در بخش‌های فرهنگی، هنری و ادبی هستیم.

دی‌آبادی با اشاره به بخش‌های این جشنواره، گفت: این جشنواره در ۱۳ بخش شامل عکس، فیلم، شعر و ادب، خوشنویسی، نمایش، نقاشی، سرود و موسیقی، کاریکاتور،‌ گرافیک، نمایشنامه نویسی، داستان نویسی، مقاله نویسی و وبلاگ نویسی است.

وی ادامه داد: موضوعات این جشنواره نیز اگر من شهردار بودم، شهروند و آسیب‌های اجتماعی، شهری پاک و عاری از زباله، مشارکت در مدیریت شهر، چشم انداز روشن شهر، شهروند و فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ شهرنشینی، توسعه شهری با مشارکت شهروندان، مریانج قدیم، کودکان و شهر و همچنین شهروندان و مراقبت از فضای سبز و اموال عمومی است.

مدیر اجرایی این جشنواره گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند تا پایان وقت اداری روز دوشنبه ۱۲ بهمن ماه سالجاری آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره به نشانی مریانج، میدان شهید بهشتی، ساختمان شهرداری، طبقه اول ارسال نمایند.

وی اضافه کرد: همچنین این عزیزان می‌توانند با ورود به وب سایت رسمی شهرداری مریانج به صورت آنلاین پس از ثبت مشخصات، آثار خود را ارسال نمایند.

دی آبادی یادآور شد: دبیرخانه این جشنواره بعداز رای نهایی هیئت داوران، آثار برتر را در روز ۲۲ بهمن‌ماه سالجاری اعلام خواهد کرد و به برندگان آن نیز طی مراسمی ضمن تقئیم لوح یادبود، هدایای ویژه‌ای اهدا خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: در نهایت از بین شرکت کنندگان در جشنواره، مستعدین آن عضو انجمن فرهنگی، ادبی و هنری شهر مریانج خواهند شد.

نوشته های مرتبط