نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۲۰۱۶ در تهران برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مریانج، نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۲۰۱۶ با هدف آگاهی از آخرین دستاوردهای علمی و تخصصی جهان در عرصه مدیریت شهری در تهران برگزار می‌شود.

شهردار مریانج با اعلام این خبر افزود: نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۲۰۱۶ با حضور ۱۶۰۰ نفر طی روزهای۳۰ و ۳۱ تیر در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار می‌‌شود.

وی افزود: سخنرانی جمعی از شهرداران شهرهای بزرگ جهان از جمله ادوارد و داکوستاپائز شهردار ریودوژانیرو، خانم آدا کولائو شهردار بارسلونا، میگوئل آنجل مانسرا شهردار مکزیکوسیتی، میشائیل هاپل شهردار وین، قدیرتوپاس شهردار استانبول، دیتر ریتر شهردار مونیخ و برگزاری کارگاه‌های آمـوزشی، و نشست‌های تخصصی مدیریت شهری با حضور مدیران ارشد ملی، شهرداران شهرهای مختلف جهان و اساتید برجسته ملی و بین ‌المللی از برنامه‌های ویژه این رویداد جهانی است.

محسن معصوم‌علیزاده تصریح کرد: اجلاس جهانی شوراها و شهرداران در طرحی پنجساله برنامه‌ریزی شده است که بعداز برگزاری نخستین اجلاس که با محوریت کلی مدیریت شهری است در سال ‌های آتی،(۲۰۱۷تا ۲۰۲۰) به ترتیب با محوریت گردشگری، محیط زیست شهری، مدیریت بحران، شهر هوشمند برگزار می‌شود.

وی گفت: به دلیل گستردگی مبحث مدیریت شهری و تاثیرپذیری مستقیم و انکارناپذیر شاخه‌های مختلف علوم و تخصص‌های شهری به موضوع مدیریت شهر، در حاشیه اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۲۰۱۶ همایش‌های جنبی نیز برگزار می‌شود.

شهردار مریانج گفت: برای بررسی دقیق تر و تخصصی‌تر مباحث شهری بر اساس آخرین دستاوردهای روز علوم شهری در جهان، طی دو روز برگزاری این رویداد بزرگ جهانی در حوزه‌ هایی چون گردشگری، محیط زیست، مدیریت بحران، حمل و نقل، شهر هوشمند، اقتصاد شهری، شهرسازی پیشرفته، حقوق شهروندی، مدیریت پسماند و فرهنگ شهری با همکای حامیان اجلاس برگزار می‌شود که از آن می‌توان به عنوان یکی از نقاط عطف اجلاس نام برد.

وی در ادامه به اعطای گواهینامه‌های معتبر بین‌ المللی شهرسازی، شهر هوشمند، محیط زیست شهری، مدیریت شهری پیشرفته و همچنین گواهینامه حضور اجلاس جهانی شوراها و شهرداران ۲۰۱۶ اشاره کرد.

معصوم‌علیزاده افزود: برگزاری نخستین گردهمایی شهری جهان در کشور با مهمانان ویژه در مراسم افتتاحیه مانند رئیس جمهوری، وزیر کشور، وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط همراه است.

وی خاطرنشان کرد: این اجلاس همچنین فرصت مغتنمی برای شرکت‎های فن‌آور در حوزه شهری است. این شرکتها قادر خواهند بود خدمات، محصولات، نوآوری، تکنولوژی و ایده و خلاقیت خود را در نمایشگاه جنبی این اجلاس در برج میلاد، در کنار سایر شرکت های معتبر داخلی و خارجی و همچنین در سالن ویژه با عنوان سالن فناوری و تکنولوژی نوین، معرفی و ارائه کنند..

شهردار مریانج با بیان اینکه خروجی پنل های تخصصی، مباحث و مقالات تخصصی به مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و سازمان های ذیربط ارائه می‌شود بیان کرد: امید است برگزاری اجلاس جهانی شوراها و شهرداران بتواند نقطه عطفی در تصمیم گیری و سیاست های مدیران، اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداران در توسعه مدیرت شهری،همراه با مسیر اقتدار و آبادانی کشور باشد.

گفتنی است این همایش پنج شنبه وجمعه هفته جاری در برج میلاد برگزار خواهد شد که شهردار مریانج نیز در این همایش بین‌المللی که به میزبانی شورای عالی استانهای و نهاد ریاست جمهوری می‌باشد، شرکت خواهد کرد.

انتهای پیام/

PanelSlide_1811

نوشته های مرتبط