ورزشگاه شهید حاج بابایی مریانج، فضایی مطلوب و موثر در بهره مندی منطقه از امکانات ورزشی

شهردار مریانج در حاشیه بازدید مدیر کل جدید ورزش و جوانان استان همدان از مجموعه شهیدان حاج بابایی اظهار داشت ساخت ورزشگاه بزرگ شهیدان حاج بابایی در شهر مریانج مبتنی بر مکان یابی جغرافیایی مناسب و توزیع امکانات ورزشی صورت پذیرفت .

وی در ادامه به شرح  زمینه های ایجاد این مجموعه در شهر مریانج پرداخت . ایشان اظهار داشت با توسعه و حمایت از ایجاد فضاهای ورزشی میتوان به کشف استعدادهای نهفته بالاخص در رشته های پایه امیدوار بود و حمایت از این رشته ها میتواند گام مؤثری در جهت بسط و گسترش ورزش در استان و کشور را به همراه داشته باشد.

ایشان ایجاد فضای مناسب ورزشی در نزدیکترین فاصله به شهر همدان را یکی از نقاط مثبت این مجموعه دانست و به دسترسی آسان شهروندان و ورزشکاران شهر همدان و بیش از ۴ شهرک و ۷ روستا، با جعیتی بالغ بر ۱۲۰ هزار نفر  به شهر مریانج اشاره کرد و افزود طبیعت زیبا، کمک و هم یاری همشهریان در اهداء زمین، فراهم بودن زیر ساخت های شهری،  مساعدت شورا و شهرداری، تجمیع ورزشهای مختلف در یکجا همچنین حذف تبعیض در گروههای ورزشی و ایجاد فضای متعارف و مناسب ورزشی به جای زمین های نامناسب قبلی ، تشویق ورزشکاران و ورزش دوستان به تحصیل همراه با تربیت بدن و احترام به پیشکسوتان و استفاده از تجربیات و توانایی هایشان در صحنه های مختلف ورزشی و بالا بردن سطح فنی و آمادگی و اعتماد به نفس ورزشکاران با استفاده از فن و علم ورزش را از مهمترین راههای توسعه کارکردی این مجموعه دانست.

وی افزود ورزش نقش بسزایی در سلامت روحی و جسمانی جامعه دارد و تجهیز و راه اندازی مجموعه های فرهنگی و ورزشی در سطح شهر و استان میتواند به ایجاد محیطی آرام و مفرح برای بالا بردن شور و نشاط عمومی کمک موثری نماید. ایشان افزود مردم مریانج در ایجاد این ورزشگاه جامعه پذیری مناسبی از خود نشان داده و ظرفیت بالای ایفای نقش های مهمتر در سطح استان را به نمایش گذاشتند.

ایشان  در ادامه  حضور قریب به ۶۰ درصد ورزشکاران غیر بومی در شهر مریانج و استفاده از امکانات مجموعه شهیدان حاج بابایی را مصداق بارز این مدعا برشمرده و خاطرنشان کرد، ایجاد اینچنین فضایی بدون کوچکترین تنش و برخوردی نشان از فرهنگ اصیل و توانمند مردم خوب شهر مریانج است.ایشان اضافه کرد گاهی دیده می شود برخی از مجموعه ها در جاهایی به بهره برداری میرسند که فقط افراد خاصی توانایی رفتن به آنجا را دارند و می توانند از آنها استفاده نمایند.

شهردار مریانج ضمن اعلام آمادگی شهرداری و شورای اسلامی شهر برای همکاری با سرمایه گذاران و دستگاهای مختلف برای ایجاد مکان های عمومی ابراز امید واری  کرد که  در کشور همچنین مجموعه هایی  با هدف بهره مندی بیشتر  اقشار مختلف شهری و روستایی از امکانات ورزشی ایجادگردد.

مدیر کل جدید ورزش و جوانان استان همدان هم در این بازدید ضمن تشکر از مساعدت های صورت گرفته توسط مردم شهر مریانج اظهار داشت بزودی برنامه ای جدید برای فعال کردن این مجموعه بصورت ملی تنظیم و تلاش خواهیم کرد تیم های ملی را در رشته های مختلف به استان دعوت و از امکانان این مجموعه حداکثر استفاده را بعمل آوریم . حمید سیفی در ادامه اظهار داشت تلاش می کنیم در آینده ای نزدیک اردوی تیم ملی کشتی را در این مجموعه برقرار کرده و به معرفی امکانات این مجموعه شهیدان حاج بابایی در کشور بپردازیم.

نوشته های مرتبط