مقاومت و پایداری ،مهمترین شاخصه ی زندگی آزادگان است

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا
از مومنان مردانی هستند که به پیمانی که با خدا بسته بودند وفا کردندبعضی بر سر پیمان خویش جان باختند و بعضی چشم به راهند و هیچ پیمان خود را دگرگون نکرده ‏اند. (سوره احزاب ؛ آیه ٢٣)

آزادگان ارزشمندترین سرمایه برای ادامه آرمان ‌ها و اهداف امام راحل و شهیدان والامقام هستند که در طول دوران دفاع مقدس با افتخار و سرافرازی از میهن اسلامی ایران دفاع کردند.

۲۶ مرداد ماه  هر سال  یادآور بازگشت غرور آفرین آزادگان سرافراز به میهن اسلامی است که از آن به عنوان، روز سراسر افتخاری یاد می شود  که بر صفحات زرین انقلاب حک شد و روزی که معطر به عطر دلیر مردانی است که زندگی خود را با رنگ مقاومت رنگین نمودند و در عین حال مقاومت مهمترین شاخصه زندگی آزادگان عزیز است.

آزادگانی که اسارت دشمن را به سخره گرفته و با مقاومت پایداری تکلیف خود را به اسلام و ایران عزیز به شایستگی ادا نمودند. آزادگانی که به دنیا نشان دادند لحظه ای دست از دفاع از میهن اسلامی و خاک مقدس کشور و شرف و ناموس ایران و ایرانی برنداشته که امروز نیز این روحیه و ایستادگی در میان همه دلاورمردان ما وجود دارد ،که نمونه بارز آن شهید محسن حججی بود که با وجود اسارت، دشمن را به زانو در آورد.

این روز تاریخی را به تمامی آزادگان خانواده‌های معزز و شکیبایشان بخصوص ۸ آزاده عزیز شهرمان تبریک عرض می نمایم

نوشته های مرتبط