فضاسازی ویژه شهر متناسب با محرم/توریست مذهبی در شهر مریانج افزایش دو برابری داشته است

شهردار مریانج از افزایش دو برابری توریست مذهبی در شهر مریانج خبر داد و گفت: برای ایام محرم، یک فضاسازی ویژه‌ای در شهر مریانج صورت گرفته بود که برگرفته از بین‌الحرمین کربلا بوده است.

محسن معصوم‌علیزاده امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور عزاداران حسینی در شهر مریانج، اظهار کرد: مراسم عزاداری دهه اول ماه محرم در شهر مریانج بسیار متفاوت‌تر از دیگر شهرهای استان و حتی کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برگزاری این مراسمات و توجه رسانه‌های گروهی و رسانه ملی به آن سبب شده است که هر ساله شاهد حضور چشمگیر عزاداران حسینی(ع) در شهر مریانج باشیم که غالب آنها از دیگر شهرهای استان همدان و حتی استان‌های همجوار و همچنین شهر تهران باشد.

شهردار مریانج بیان کرد: با توجه به اینکه غالب مراسمات عزاداری شهر مریانج در ساعات آخر شب تا ابتدای بامداد صوتر می‌گیرد، خیل عظیمی از شهروندان دیگر شهرها به عنوان توریبست مذهبی در مریانج حضور پیدا می‌کردند.

وی بیان کرد: بر اساس آمار اولیه در هر شب و به خصوص شبهای منتهی به روز عاشورا، جمعیتی بالغ بر ۱۲ هزار نفر به حضور در شهر مریانج نظاره‌گر عزاداری مردم این شهر بودند.

معصوم‌علیزاده تصریح کرد: خوشبختانه موکب‌های شهرمریانج نیز با توزیع غذای گرم، غذای لقمه‌ای، چای، میوه و… نیز از عزاداران و توریست‌های مذهبی پذیرایی می‌کردند که این نوع حرکت نیز در کشور بی‌نظیر و بی مثال است.

میدان اصلی شهر به مانند بین‌الحرمین فضاسازی شده بود

وی از فضاسازی ویژه شهر مریانج در ایام ماه محرم خبر داد و افزود: در مجموعه شهری مریانج تصمیم بر آن شد تا با فضاسازی بتوانیم در پرشور برگزار شدن عزاداری مردمان این شهر تأثیر گذار باشیم.

شهردار مریانج ادامه داد: در نهایت با یک برنامه ریزی مناسب در میدان شهید بهشتی که محل اجتماع هیئات و دسته جات حسینی بود، یک طرح بسیار زیبا اجرا شد تا این معبر یه شکل بین‌الحرمین شهر کربلا فضاسازی شود.

وی اضافه کرد: در قسمت جنوبی میدان، یک المان کوچک شده بسیار زیبا از حرم امام حسین(ع) طراحی و ساخته شد که زیبایی آن با رنگ‌آمیزی دو برابر شد.

معصوم‌علیزاده تأکید کرد: در دیگر قسمت‌های میدان نیز رواق‌هایی با نوشته‌هایی از حدیث شریف کثاء نصب شده بود که نمتایی منحصربفرد به این طرح داده بود.

وی از نوپردازی این المان‌ها خبر داد و گفت: نور پردازی این طرح دقیقاً مشابه نوپردازی بین‌الحرمین بود که باعث تحسین همه شهروندان و گردشگران مذهبی شده بود.

شهردار مریانج بیان کرد: فضای امسال در شهر با برنامه‌ریزی صورت گرفته توسط شهرداری مریانج، فضایی متفاوت بود که حاصل تلاش شبانه‌روزی پرسنل خدوم این مجموعه است.

وی در ادامه با اشاره به نظافت شهر در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان مطابق سال های گذشته گفت: نیروهای خدمات شهری شهرداری مریانج درست بعد از اتمام دسته‌جات عزاداری یعنی از ساعت ۱ بامداد تا ۶ صبح نسبت به پاکسازی، نظافت و رفت و روب اطراف هیئت‌ها، تکایا، مساجد و معابر اصلی به صورت مستمر اقدام کردند که موجب رضایت شهروندان بود.

انتهای پیام/

photo_2019-09-14_13-14-39 photo_2019-09-14_13-15-04

نوشته های مرتبط

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com