خانه تکانی شهر در راه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مریانج، شهردار مریانج گفت: شهر مریانج به استقبال از بهار می‎رود شهردار مریانج از اجرای طرح استقبال از بهار در این شهر خبر داد

محسن معصوم‌علیزاده در گفت‌وگویی با اشاره به اجرای طرح استقبال از بهار اظهار کرد: شهرداری مریانج مانند دیگر شهرداری‌های استان در ایام رسیدن فصل بهار و عید نوروز برنامه‎های ویژه‌ای را تدارک دیده است.

وی ادامه داد: شهر مریانج با توجه به قرار گرفتن در مسیر عبوری غرب کشور از همدان نیازمند توجه بیشتری است.

شهردار مریانج با اشاره به اقدامات برنامه‎ریزی شده برای این طرح گفت: مرمت و روکش آسفالت تمام معابر مورد نیاز و نوارهای حفاری سطح شهر در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بعد از انجام ترمیم آسفالت خط‎کشی معابر را نیز در دستور کار خود داریم، اضافه کرد: از دیگر کارهای عمرانی در این طرح به شناسایی و بازسازی جداول شکسته و تخریب شده و همچنین لکه‌گیری جالیز و موزائیک‎های فرسوده و شکسته پیاده‌روها می‌توان اشاره کرد.

شهردار مریانج تاکید کرد: همچنین به منظور جلوگیری از تخریب آسفالت و پیاده‌روها، تعطیل کردن عملیات نوارهای حفاری از ۱۵ اسفند ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶ به جز حوادث در ادارات مربوطه را ابلاغ کرده‌ایم.

وی یکی از مهمترین بخش‌های این طرح را در زیباسازی دانست و بیان کرد: این شهرداری جمع‌آوری نازیبایی‌های بصری شهر به خصوص در جاده کرمانشاه و میدان کربلا را در دستور کار خود دارد تا سیمای شهر در ایام ورود مسافران زیبا باشد.

علیزاده ادامه داد: پاک‌سازی و نظافت وسایل عمومی شهر نظیر ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی، شست‎وشوی المان‌ها و نمادهای شهری، سطل‌ها و باکس‌های زباله، نرده‌ها، نیمکت‌ها و… از دیگر برنامه‌های این شهرداری است.

وی بیان کرد: تعمیر و راه‌اندازی تمام آب نماها و فواره‌های موجود در سطح شهر و ترمیم شبکه‌های روشنایی میادین‌، پارک‌ها و اماکن و تاسیسات متعلق به شهرداری در دستور کار است.

شهردار مریانج یادآور شد: همچنین با ادارات مربوطه در رفع نواقص روشنایی خیابان‎ها و معابر شهری مکاتبات لازم را انجام داده‌ایم.

وی اظهار کرد: در میدان شهید بهشتی و همچنین میدان کربلا که به نوعی دروازه ورودی و خروجی غربی همدان است، سفره‌های هفت‌سین تزئینی نصب خواهد شد.

علیزاده به دیگر برنامه‌های طرح استقبال از بهار در مریانج اشاره کرد و افزود: ایجاد مکانی موقت برای تجمع وانت‌بارهای فروش میوه در برخی از نقاط شهر و بلوار ارتش و جلوگیری از فعالیت‎های آنها در سایر معابر شهری را نیز اجرا خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: عوامل آتش‌نشانی، پرسنل خدمات شهری، فضای سبز و خدمات موتوری شهرداری مریانج در ایام عید در آماده‎باش به سر خواهند برد.

شهردار مریانج خاطر نشان کرد: پنج‌شنبه آخر سال نیز گلزار شهدا غبارروبی و عطرافشانی خواهد شد.

نوشته های مرتبط