تشییع پیکر شهدای گمنام و شهیدان نیر‌پناه و حبیب‎نیا بر دوش مردم مریانج

به گزارش پایگاه اطلاعر سانی مریانج، مریانج در شب شهادت امام جعفر صادق(ع) میزبان ۷ کبوتر سبک بال بود تا مردمان این دیار به مانند دوران دفاع مقدس با شانه‌های خود زیر پیکر این شهیدان را گرفته و تشییع کنند.

مردم شهید پرور مریانج از ساعتها قبل در میدان ولایت این شهر منتظر رسیدن کاروان ۶ نفره شهدا بودند و سرانجام کوبرتران پر کشیده به حرم آمدند تا بار دیگر هوای مریانج ار عطرآگین کنند و مردمان این دیار را به یاد ۱۶۳ شهید خود، در عشق بازی با معشوق درگیر کنند.

پیکر مطهر ۵ شهید گمنام و شهیدان مهدی نیر‌پناه و حمیدرضا حبیب‌نیا در مریانج تشییع شد و شانه‌های مردم این دیار با عزت و احترام میزبان آنها بود.

سپس پیکر شهد مهدی نیر‌ی‌پناه در جمع مردم مریانج باقی ماند تا در یادواره شهدای فصل تابستان مریانج حضور داشته باشد و مردم این دیار شهید پرور وداع جانسوزی با پیکر او داشته باشند.

شهیدان تازه تفحص شده مهدی نیرپناه و حمیدرضا حبیب‌نیا در گلزار شهدای همدان، دو شهید گمنام در اردوگاه ابوذر همدان، یکی شهید در مقر فرماندهی انتظامی استان، یک شهید در شهر بهار و یک شهید در حوزه علمیه نهاوند به خاک سپرده شدند.

اما زیبایی داستان از این قرار است که شهدا در کنار کسی که آنها را تفحص کرده بود به خاک سپرده شدند چرا که چندی پیش شهید مدافع حرم و جست‌وجوگر نور، سردار علیرضا شمسی‌پور برای عملیات تفحص شهدا در عراق حضور یافت که بر اثر انفجار مین عمل نکرده در دوران دفاع مقدس به شهادت رسید.

حال شهیدشمسی‌پور همسایه شهدایی است که خود تفحص کرده بود، این شهدا بازگشته‌اند و در کنارش آرام گرفته‌اند.

انتهای پیام/

photo_2016-07-31_08-48-02 photo_2016-07-31_08-48-08 photo_2016-07-31_08-43-58

نوشته های مرتبط