تجهیز حرم «دوطفلان مسلم(ع)» به کپسول‌ اطفاء حریق

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهر مریانج گفت: اواخر سال گذشته تمام کپسول‌های اطفاء حریق مورد نیاز حرم دوطفلان مسلم (ع) توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات در مریانج تأمین و ارسال شد.
نادر پورسبزی با اشاره به تجهیز اماکن مقدس و مذهبی کشور عراق به کپسول‌های اطفاء حریق، بیان کرد: سال ۹۵ تمام کپسول‌های مورد نیاز فاز نخست صحن حضرت زهرا(س) در شهر نجف، توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهر مریانج تأمین و ارسال شد.

وی ادامه داد: تعداد ۳۵ کپسول آتش‌نشانی در اندازه و کاربری‌های مختلف توسط خیرین تأمین شد که امروز در این صحن مقدس در شهر نجف مورد استفاده قرار دارد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهر مریانج بیان کرد: نگهداری و شارژ سالیانه این کپسول‌ها نیز برعهده این ستاد در شهر مریانج است که به طور مستمر انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: این آمادگی را داریم که پس از اتمام فاز دوم این صحن، تمام کپسول‌های مورد نیاز آن را تهیه و ارسال کنیم و این موضوع را رسماً به ستاد بازسازی عتبات عالیات در کشور اعلام کرده‌ایم.

پورسبزی با اشاره به ارسال دومین محموله کپسول‌های اطفاء حریق از این ستاد به اماکن مذهبی عراق افزود: بنابر درخواست ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان قزوین به منظور همکاری در تأمین کپسول‌های اطفاء حریق در اماکن مذهبی شهر مسیب عراق، نیز تعداد مورد نیاز کپسول‌ها برآورد و ارسال شده است.

وی اضافه کرد: این کپسول‌ها طی دو مرحله و در مرحله نخست به تعداد ۳۰ و مرحله دوم ۱۳ عدد کپسول به شهر مسیب عراق ارسال شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهر مریانج گفت: ارزش این کپسول‌ها قریب به ۱۳۰ میلیون ریال است که همه آنها از محل کمک‌های مردمی تهیه و ارسال شده است.

وی تأکید کرد: اندازه و نوع کپسول‌ها بر اساس گزارش کارشناسان آتش‌نشانی است و نوع آنها اعم از خاموش‌کننده‌های محتوای آب، خاموش‌کننده‌های محتوای پودر، خاموش‌کننده‌های محتوای گاز، خاموش‌کننده‌های محتوای کف، خاموش‌کننده‌های محتوای مواد هالوژنه است.

پورسبزی خاطرنشان کرد: این ستاد در شهر مریانج آمادگی دارد برای تأمین کپسول‌های اطفاء حریق در همه اماکن مقدس عراق، همکاری ستادهای استانی داشته باشد و این امر نیز به صورت مکتوب به ستاد مرکزی کشور اعلام شده است.

نوشته های مرتبط