تبریک شهردار مریانج به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان

۲۵ ذی الحجه، روز نزول سوره انسان و آیه هل أتی درشأن اهل بیت مطهر پیامبر اکرم(ص)، در تقویم رسمی کشور، به عنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان نامگذاری گردیده است این مهم فرصتی شده تا با بهره گیری از فرهنگ و خلق و خوی ائمه اطهار، ضمن ارج نهادن به سالها تلاش و زحمات بی شائبه و تجارب گرانبهای بازنشستگان گرانقدر، به جایگاه خانواده به عنوان مؤثرترین نهاد اجتماعی در تشکیل هویت انسانی و  فرهنگی، ادای احترام گردد.
در آموزه های متعالی قرآن کریم، جایگاه معنوی خانواده به عنوان تأثیرگذارترین نهاد تربیتی در پرورش سرمایه‌های انسانی از اهمیت بسزایی برخوردار است و در این میان آنچه که بیش از همه در توصیه های قرآنی و سخنان گهر بار ائمه معصومین(ع) سفارش مؤکد به آن شده، جایگاه نهاد خانواده، نقش تربیت در بنیان خانواده و رعایت تکریم و حفظ حرمت سالمندان و خردمندان بعنوان بزرگان خانواده و اجتماع بوده است.

بازنشستگان پایه و اساس عواطف انسانی و اجتماعی خانواده و جامعه هستند و هر چه این قشر از جامعه تکریم و احترام شوند، موجبات تحکیم بنیان خانواده ها فراهم آمده و تربیت و پرورش نسل آینده منطبق بر آموزه های اسلامی و ایرانی را در پی خواهد داشت.

اگر گذری به فرهنگ وآداب مردم عزیز شهر مریانج داشته باشیم  ،خواهیم دید که در اعصار مختلف ،بازنشستگان و خانواده ها  مورد تمجید و توجه  بوده اند ،بی شک وجود قشر با تجربه بازنشستگان موجب  گره گشایی از مشکلات شهر و  باعث خیر و برکت است.

اینجانب این روز عزیز را به تمامی  بازنشستگان  عزیز و خانواده ها بخصوص خانواده هایی که بستر پرورش دلیرمردان جهادت شهادت بوده اند ،تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

نوشته های مرتبط