بزرگترین مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور در شهر مریانج افتتاح شد

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی شهرداری مریانج، بزرگترین مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور در استان همدان، در شهر مریانج، با حضور محمد امید معاون توسعه روستايي و مناطق محروم ریاست جمهوری و سلیمان پاک سرشت معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور،حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس، شاهرخی استاندار همدان و تنی چند از مسئولان استانی و شهری در ۱۶۳ حرفه تخصصی گردشگری در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع افتتاح شد.

پاک سرشت، در ابتدا با اشاره به مطالعات انجام شده در طرح تکاپو، گفت: یکی از مزیت ها و ظرفیت های غرب کشور و به ویژه استان همدان، حوزه هتلداری و گردشگری است که انطباق آموزش های مهارتی مرتبط این حوزه با رشته مذکور از اولویت های آن است.

وی افزود: گام اساسی برای تربیت نیروی انسانی از اهداف کلیدی در صنعت گردشگری است و فرهنگ سازی در صنعت گردشگری می تواند، نوید بخش سرمایه‌گذاری بلندمدت در سطح استان، کشور و ملی باشد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از مشارکت مطلوب بخش خصوصی در افتتاح این مرکز خبر داد و گفت: بخش خصوصی، شرکا و کارآفرینان علاوه بر اداره مرکز هتلداری و گردشگری، در کسب درآمد و ایجاد اشتغال پایدار نیز موفق عمل کرده اند که مشابه این طرح  باید در استان های دیگر نیز پیگیری و اجرا شود.

سليمان پاک‌سرشت، ویژگی بارز این مرکز را آموزش های جامع و کامل در سه حوزه تغذیه، هتلداری و گردشگری دانست و گفت: در این مرکز برای طیف وسیعی  از ذینفعان و مهارت آموزان، آموزش های لازم پیش بینی شده است.

وهب مختاران، مدیركل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان نیز، گفت: آموزش‌های مرکز هتلداری و گردشگری غرب کشور مبتنی بر آموزش‌های کوتاه مدت خواهد بود به طوری که تا به امروز ۱۶۳ حرفه در حوزه گردشگری، هتلداری، خانه داری، آشپزی و صنایع دستی شناسایی شده که به صورت تخصصی آموزش‌های خاص ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

نوشته های مرتبط

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com