بازدید سفیر کشور اوگاندا از مرکز فنی و حرفه‌ای مریانج

به گزارش روابط عمومی شهرداری مریانج، محمد احمد کیسوله، سفیر کشور اوگاندا در جمهوری اسلامی ظهر امروز با هیئت همراه به منظور بازدید و بررسی‌های انعقاد قرارداد از مجموعه فنی و حرفه‌ای شهر مریانج بازدید کرد.

سفیر جمهوری اوگاندا در کشورمان از تمام کارگاه‌های این مجموعه دیدن کرد و در هر بخش با مدیر مربوطه به گفت‌وگو پرداخت.

این سفر به صورت غیر رسمی و به دعوت یکی از فعالان بخش خصوصی انجام شده است.

محمد احمد کیسوله در این دیدار از مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان همدان خواست تا برای برقراری روابط کاری با کشور اوگاندا برنامه‌ریزی کند تا دو کشور در زمینه تبادل فناوری کار با هم ارتباط داشته باشند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان همدان در این دیدار ضمن پذیرفتن همکاری با کشور اوگاندا چهار نحوه همکاری را به سفیر این کشور پیشنهاد داد.

علیرضا مهرابی گفت: حاضریم با اجازه دولت‌های دو کشور و با حضور بخش خصوصی یک مرکز فنی و حرفه‌ای مدرن را در کشور اوگاندا ساخته و در آنجا به آموزش فنی و حرفه‌ای بپردازیم.

وی ادامه داد: پیشنهاد دوم این است که فعالان شما را به صورت بورسیه در مراکز فنی و حرفه‌ای استان همدان آموزش دهیم.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای همدان اظهار داشت: در سومین پیشنهاد می‌توانیم مربیان خود را برای آموزش به کشور اوگاندا اعزام کنیم تا در یک فرآیند چند ماهه کار آموزش شما را در اختیار بگیرند.

مهرابی تصریح کرد: آخرین پیشنهاد ما هم این است که به فعالان بخش خصوصی مجوز بدهیم تا در کشور شما به کار آموزش فنی و حرفه‌ای بپردازند.

در پایان این دیدار نیز سفیر کشور اوگاندا از مجموعه فنی و حرفه‌ای همدان خواست تا با مشورت وزارت خارجه کشور و بررسی پیشنهادها زمینه همکاری کشورش با کشور ایران در این بخش فنی و حرفه‌ای را فراهم سازد.

نوشته های مرتبط