استاندار همدان: برای تسریع در اتمام پروژه‌های مریانج با هیچ کسی تعارف ندارم

به گزارش روابط عمومی شهرداری مریانج؛ محمدناصر نیکبخت شامگاه دوشنبه در شورای اداری مریانج با اشاره به وضعیت پروژه های نیمه تمام استان اظهار داشت: استانداری همدان در شرایطی به من تحویل شد که چندین وعده و پروژه نیمه تمام برای من باقی مانده بود.

وی ادامه داد: تعدا زیاد پروژه ها و وضعیت بد اقتصادی باعث شد تا نتوانیم همه آنها را حل کنیم.

استاندار همدان تصریح کرد: مطمئن باشید روزی که از همدان خواهم رفت با سربلندی تمام پروژه ها را اتمام و با وضعیت اقتصادی بهتری تحویل دهم.

نیکبخت بیان داشت: برای اتمام پروژه ها با هیچ کسی شوخی ندارم و باید تمام پروژه ها را با برنامه ریزی و کارشناسی اقتصادی به اتمام برسانیم.

وی بعد از شنیدن مشکلات شهری و پروژه های دولتی مریانج خواستار مرتفع شدن آنها شد و مصوباتی را برای مدیران کل حاضر در جلسه اعلام کرد.

استاندار همدان شهر مریانج را شهری فرهنگ محور دانست و گفت: خوشبختانه اکثر پروژه های شهر مریانج دارای بستر فرهنگی است و همین امر باعث توجه بیش از بیش به آنهاست.

وی ادامه داد: چرا باید فرهنگسرای شهید مظاهری این شهر بعد از گذشت چندین سال هنوز ۳۰ درصد تا اتمام فاصله داشته باشد.

نیکبخت اضافه کرد: اداره کل ارشاد نسبت به اعتبار لازم برای اتمام پروژه کارشناسی خود را انجام دهد و از استانداری نیز مبلغ ۳۰۰میلیون تومان هم به این پروژه اهدا خواهد شد.

وی بیان داشت: استخر بانوان این شهر برای دریافت الباقی اعتبارات و تکمیل آن باید به لیست پیشنهادی اداره کل ورزش و جوانان برای مصوبات سفر هیئت دولت قرار بگیرد.

استاندار همدان تایک کرد: از مدیر کل ورزش تقاضا دارم که هر جور که میتواند این استخر را تا آخر سال به مرحله بهره برداری برساند و اگر این طرح مصوبه نگرفت، اعتبارش را ار منابع استانی تامین خواهیم کرد.

مهندس نیکبخت با اشاره به اهمیت توجه به منطقه توریستی زیارتی امامزاده محسن (امامزاده کوه) اظهار داشت: طبق گزارشات رسیذه این منطقه توریستی تفریحی از وضعیت مناسبی برخوردار نیست.

نیکبخت ادامه داد: فرماندار شهرستان همدان هر چه سریعتر زمینه تشکیل جلسه ویژه ای با حضورمدیران کل اوقاف و میراث فرهنگی برای رفع مشکل این منطقه برگزار نمایند.

وی تصریح کرد: باید مشکلات دفع فاضلاب روستاهای مسیر امامزاده محسن و همچنین بلوار امام حسین مریانج طی یک برنامه کارشانسی شده ازسوی شرکت آب و فاضلاب سریعتر مرتفع شود تا از مشکلات زیست محیطی ناشی از آن جلوگیری گردد.

استاندار همدان جاده توریستی حیدره به مریانج و بوستان جنگلی الوند را منطقه ای مهم ارزیابی کرد و افزود: اداره کل مسکن و شهرسازی استان باید ابتدا اصلاح هندسی پیچ های خطرناک این جاده را سرعت ببخشد.

وی اضافه کرد: بوستان جنگلی الوند یکی از مناطق بکر استان است که با راحتی تمام تمام شهرهای همدان، مریانج و بهار و روستاهای توابع آنها قابل ویت است و از آب و هوای خوبی برخوردار است.

مهندس نیکبخت خواستار بر طرف شدن نواحی صنعتی کارگاهی جاده قدیم کرمانشاه و همچنین جاده انصارالامام شد و گفت: فرمانداری همدان باید مجوزات لازم را برای شهرداری مریانج بدهد تا این ناحیه صنعتی ساماندهی شود.

وی ادامه داد: مریانج دروازه ورودی همدان از سمت غرب است و باید با همکاری فرمانداری همدان زمینه اصلاح رفوژ، فضای سبز و آبیاری مکانیزه آن توسط شهرداری مریانج را فراهم سازد.

استاندار همدان خواستار برطرف شدن مشکلات پیش آمده برای توسعه فضای مصلی مریانج شد و اضهار داشت: اداره کل مسکن و شهرسازی موانع پیش آمده را برای توسعه مصلا برطرف سازد و اختلافات کاری این این اداره کل با شهرداری و شورای شهر مریانج باید یر طرف شود.

محمدناصر نیکبخت با هشدار به مدیرکل بنیاد مسکن نسبت به تعجیل در اتمام پروژه مسکن مهر تاکید کرد: خوشبختانه پروژه مسکن مهر مریانج یکی از بهترین مسکن‌های مهر همدان است که جانمایی آن برخلاف دیگر شهرهای استان بسیار مناسب و خوب بوده است.

وی ادامه خاطر نشان کرد: زمان اتمام این پروژه باید سریع تر انجام شود زیرا مردم منتظر خانه هایشان هستند اگر آورده مردم تاخیر داشته که آن را بگیرند وگر نه که بیناد تعجیل کند.

 

DSCF6873 DSCF6937 DSCF6919 DSCF6934

نوشته های مرتبط