آمادگی کامل شهرداری برای بارش‎های پاییزی

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و خدمات الکترونیک شهرداری مریانج، شهردار مریانج گفت: هرداری مریانج با یک برنامه ریزی دقیق و بررسی مشکلات، از آمادگی کاملی برای مقابله لا بحران در مواقع بارش‌های پاییزی، برخوردار است.
محسن معصوم علیزاده با اشاره به  اقدامات پیشگیرانه شهرداری مریانج، اظهار کرد: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر بارش باران در هفته جاری تمامی نیروهای خدمات شهری و آتش نشانی شهرداری مریانج در حالت آماده باش به سر می‌برند تا در صورت بروز مشکل اقدام کنند.
وی ادامه داد: تجهیزاتی همچون ماشین آلات سنگین، سبک و پمپ‌های خودمکش در نقاط مختلف شهر برای مواقع مورد نیاز استقرار دارند.
شهردار مریانج گفت: همچنین تمام مسیل‌ها، انهار، رودخانه‌ها و کانال‌های آب به طور مداوم رصد می‌شوند تا هیچ مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.
وی اضافه کرد: در راستای مدیریت سیلاب و پیشگیری از وقوع مخاطرات احتمالی به ویژه با توجه به تغییرات اقلیمی به وجود آمده که سبب افزایش بارندگی‌های رگباری در مدت زمان کوتاه و با شدت زیاد شده و در راستای تاب آوری، اقدامات پیشگیری و آمادگی شهرداری مریانج انجام شده است.
معصوم علیزاده افزود: این اقدامات شامل لایروبی و پاکسازی رودخانه‌ها و مسیل‌ها در طول سال هم به صورت دستی و هم با استفاده از ماشین آلات و پاکسازی نهری ها و کلکتورهای هدایت آب‌های سطحی به صورت مستمر در طی سال توسط واحدهای خدمات شهری و اجرای طرح‌های جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی با توجه به اولویت‌های موجود در سطح شهر و بر اساس مطالعات بازنگری طرح جامع جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی شهر توسط واحد فنی است.
وی بیان کرد: جمع آوری برگ‌های پاییزی به صورت روزانه انجام می‌شود ضمن اینکه محله‌هایی که در سال‌های گذشته به واسطه بارش باران دچار آب گرفتگی شده‌اند مورد بررسی قرار گرفته‌اند تا اگر بارندگی شدیدی صورت گیرد شهر دچار مشکل نشود.
شهردار مریانج با بیان این‌که رفع کامل مشکل آبگرفتگی معابر امری بسیار پرهزینه و زمان بر است، افزود: شهروندان می‌توانند با رعایت مواردی چون پرهیز از رهاسازی زباله در معابر، جوی‌ها و کانال‌های سطح شهر، مانع از انباشت و انسداد کانال‌های دفع آب‌های سطحی و مسیل‌ها شوند چراکه این موضوع نه تنها زحمت نیروهای خدماتی شهرداری را چندین برابر می‌کند، بلکه مشکلات بسیاری را نیز برای آنها فراهم می‌کند که آب‌گرفتگی معابر در زمان بارندگی‌های شدید از آن جمله است.
انتهای پیام/

نوشته های مرتبط