آغاز هرس و بازپیرایی پاییزه درختان در بوستان‌ها، معابر و بلوارها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و خدمات الکتورنیکی شهرداری مریانج، مدیر فضای سبز و زیباسازی شهری مریانج، از آغاز عملیات هرس درختان در شهر خبر داد.
مهدی جبرئیلی از آغاز عملیات هرس درختان شهر خبر داد و اظهار کرد: هرس درختان بوستان‌ها و معابر شهر از ابتدای آذرماهشروع شده است و هنوز ادامه دارد.
وی با تأکید بر حفظ ظاهر و سلامت درختان در هرس سالیانه افزود: با توجه به نوع درختانی که در شهر مریانج وجود دارد، هرس طولی و عرضی درختان را در پاییز و زمستان و با توجه به نوع خطرات احتمالی برای درختان انجام می‌دهیم و در هر دو مورد سلامت درخت در نظر گرفته می‌شود.
مدیر فضای سبز و زیباسازی شهرداری مریانج بیان کرد: هرس هر درخت در فضای سبز شهری به نوع گیاه، سن آن، موقعیت و مکان استقرار درخت بستگی دارد و سلامت، فرم اولیه و شدت میزان هرس در سال‌های قبل از مواردی است که در هرس درختان در نظر گرفته می‌شود.
وی با اشاره به اهمیت هرس به موقع درختان برای مناسب سازی چهره شهر، اظهار کرد: هرس به موقع درختان منجر به افزایش تولید شاخه‌های جوان، فرم دهی و حذف شاخه‌های خشک و اضافی و زیباسازی منظر شهری می‌شود.
جبرئیلی محدود کردن رشد و کوتاه کردن ارتفاع درخت جهت تسهیل در عملیات سم پاشی، جوان کردن درختان مسن، حذف شاخه‌های خشک، آفت زده و بیمار، ایجاد شرایط مناسب برای ورود نور و هوا به درون شاخه‌ها و پراکندگی نقاط متراکم را از دیگر اهداف این عملیات برشمرد و گفت: تدارکات لازم برای هرس درختان فراهم شده و موارد ایمنی نیز لحاظ می‌شود.

نوشته های مرتبط