تخفیف 50 درصدی در صدور پروانه ساخت بافت‌های فرسوده | شهرداری مریانج

تخفیف ۵۰ درصدی در صدور پروانه ساخت بافت‌های فرسوده

kbhkjlbjn

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مریانج، مسئول واحد درآمد شهرداری مریانج گفت: احیای بافت‌های فرسوده شهری یک موضوع مهم اقتصادی اجتماعی به‌شمار می‌آید، چرا که هدف از احیای این بافت‌ها، بهبود شکل و ارتقای سطح زندگی مردم و کاهش آسیب‌های اجتماعی در این محدوده‌ها بوده، البته احیای بافت‌های فرسوده نیازمند آگاه سازی و افزایش درصد مشارکت مردم است.

محمدی معافیت عوارض ارائه شده در شهرداری مریانج را بی‌سابقه دانست و افزود: در شهرداری مریانج برنامه‌ریزی شده تا حداکثر تخفیف‌ها برای شهروندان در نظر گرفته شود که شاهد رونق اقتصادی در حوزه مسکن باشیم، از این رو ۵۰درصد تخفیف در پروانه ساخت برای کسانی که قصد ساخت و ساز در بافت فرسوده را داشته باشند در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه مشکل اصلی بافت فرسوده استحکام بنا است، اضافه کرد: در حقیقت مرمت و نوسازی بافت‌های فرسوده، تنها تخریب بنا نیست که بخواهیم مردم را به اجبار وارد این طرح کنیم، چرا که در رابطه با نوسازی بافت‌های فرسوده شهری مطالعات خاص اجتماعی و جامعه شناسی مربوط به ویژگی‌های محله و پهنه آن‌ها از جمله وضع اشتغال و درآمد ساکنان، میزان تعلق خاطر به محل زندگی، مدت و سابقه اقامت در محل، تعداد خانوار و جمعیت و… انجام گرفته است.

مسئول واحد درآمد شهرداری مریانج یادآور شد: اگر مشارکت مردم در احیای بافت فرسوده با شهرداری‌ همراه شود، احیای بافت فرسوده و بهسازی محله‌های قدیمی و شهر قطعا به سرعت پیش می‌رود از این‌رو تلاش شهرداری این بوده تا مردم را به آن حد از توانمندی برساند تا مردم خود وارد عرصه شوند و این توانمندی از چند طریق فراهم شده که یکی از آن‌ها تخفیف عوارض است.

وی اظهار کرد: : این طرح مشمول املاک بالای ۵۰ سال می‌گردد و امیدواریم همشهریان عزیز بتواند از این بسته تشویقی بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

تبلغ تلگرام زیر نوشته ها

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *