وجود 130 واحد غیرمجاز بازیافت زباله در مریانج / نفوذ شیرابه‌های پسماندها به زمین‌های کشاورزی | شهرداری مریانج

وجود ۱۳۰ واحد غیرمجاز بازیافت زباله در مریانج / نفوذ شیرابه‌های پسماندها به زمین‌های کشاورزی

20180924_085045

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مریانج  و به نقل از خبرگزاری ایسنا، شهردار مریانج با اشاره به الزام ساماندهی واحدهای بازیافت غیرمجاز به ویژه واحدهای جمع‌آوری زباله  در مسیر جاده انصارالامام- مریانج، گفت: ۱۳۰ واحد فاقد مجوز در حریم و محدوده جاده انصارالامام وجود دارد که باعث اشتغالزایی ۵ هزار نفر شده‌اند .

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محسن معصوم‌علیزاده دوشنبه ۲ مهر در کارگروه مدیریت پسماند شهرستان همدان، با بیان اینکه تعدادی از این واحدهای غیرمجاز تغییر کاربری داده‌اند، عنوان کرد: از سال ۹۲ تلاش بر مدیریت فضا بوده است به طوریکه در سال ۹۳ موفق به تعیین حریم و محدوده این جاده شده‌ایم .

وی با اعلام برگزاری ۲ جلسه برای بررسی این جاده و ایجاد فضای کار در سال ۹۵، مطرح کرد: تنها تخریب و جمع‌آوری کافی نیست چرا که این بناها باعث اشتغال تعداد زیادی از شهروندان شده و از لحاظ نگهداری پسماند به ما کمک می‌کنند به علاوه تخریب در این ابعاد کار بسیار سختی است و فعلا تمرکز بر مدیریت و جلوگیری از افزایش این واحدها است .

شهردار مریانج در رابطه با اهمیت نظر محیط‌زیست و جهادکشاورزی در جهت ساماندهی این جاده، اظهار کرد: تمامی طرح‌های شهرداری باید با بررسی محیط زیست و جهادکشاورزی انجام شود .

وی با اشاره به عدم پاسخگویی جهادکشاورزی، مطرح کرد: سه ماه پیش طرحی در رابطه با زمین‌های کشاورزی اطراف جاده انصارالامام به جهادکشاورزی ارسال شده که هنوز جوابی برای ما فرستاده نشده است .

معصوم‌علیزاده درباره اهمیت رسیدگی سریع به زمین‌های کشاورزی اطراف این جاده، تشریح کرد: متأسفانه شیرابه‌های پسماندها به آب‌های زیرزمینی و چاه‌های آب اطراف این زمین‌ها نفوذ کرده و برای کشاورزان مشکل ایجاد کرده است.

انتهای پیام/

20180924_085055 20180924_085045

تبلغ تلگرام زیر نوشته ها

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *