سم پاشي و مبارزه با آفات درختان در سطح شهر | شهرداری مریانج

سم پاشی و مبارزه با آفات درختان در سطح شهر

DSC01095

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مریانج، مدیر امور زیباسازی و فضای سبز شهرداری مریانج گفت: عملیات سم پاشی درختان سطح شهر مریانج با هدف مقابله و مبارزه با آفات همانند سالهای گذشته آغاز و در دو نوبت انجام می‌شود.

مهدی جبرئیلی ادامه داد: در سمپاشی درختان سطح شهر از سموم استاندارد که بیشترین تاثیر را در از بین بردن آفات و کمترین آسیب زیست محیطی را دارند، استفاده می شود.

وی اضافه کرد: هم اکنون اقدامات کنترلی علیه انواع شته در عرصه‌های مختلف فضای سبز در حال انجام و پیگیری است.

مدیر امور زیباسازی و فضای سبز شهرداری مریانج بیان کرد: این برنامه در دو نوبت با فاصله ۱۵ روز انجام می‌شود و درختانی مانند اقاقیا، نارون زبان گنجشک، کاج و سرو و توت و غیره واقع در مسیرهای بلوار شهیدان عباسی، بلوار ارتش، بلوار امام حسین(ع)، بلوار سرداران، خیابان امام خمینی(ره)، بوستان لاله، خیابان شریعتی، خیابان ابن‌سینا، بوستان الغدیر، بوستان آزادگان و… تا کنون در مرحله نخست سم‌پاشی شده است.

وی تأکید کرد: در فصل بهار شرایط جوی و رویشی گیاهان برای فعالیت و افزایش جمعیت شته مساعد می شود که فضای سبز نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به محض مساعد شدن شرایط جمعیت شته بر روی درختان و درختچه ها نظیر شته رز، نارون، اقاقیا و درختچه های زینتی و غیره به سرعت افزوده می شود و در مدت کوتاهی سطح گیاه را می پوشاند.

انتهای پیام/

DSC01092 DSC01095

تبلغ تلگرام زیر نوشته ها

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *