انجام 146 عملیات در آتش‌نشانی مریانج طی شش ماهه نخست سال  | شهرداری مریانج

انجام ۱۴۶ عملیات در آتش‌نشانی مریانج طی شش ماهه نخست سال 

IMG_20180630_075239_819

شهردار مریانج از انجام ۱۴۶ عملیات امداد و نجات در آتش‌نشانی مریانج طی شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.

محسن معصوم‌علیزاده با اشاره به عملیات آتش‌نشانی در شش ماهه نخست سال جاری در مریانج، اظهارکرد: ۹۹ مورد اطفاء حریق و ۴۷ مورد امداد و نجات در ایستگاه آتش‌نشانی مریانج ثبت شده است.

وی ادامه داد: در این مدت نیروهای آتش‌نشان شهرداری مریانج به ۹۹ عملیات اطفاء حریق اعزام شدند که از این تعداد، ۵۴ مورد آن غیر عمد و ۴۵ مورد نیز عمدی تشخیص داده شده است.

شهردار مریانج از انجام عملیات امداد و نجات نیز خبر داد و تصریح کرد: ۴۷ عملیات امداد و نجات در شش ماهه نخست سال جاری برای این ایستگاه ثبت شده که تمامی این عملیات‌ها غیر عموی بوده و خوشبختانه حادثه عمدی به ثبت نرسیده است.

وی به تعداد فوت شدگان و مجروحین این عملیات‌ها اشاره کرد و گفت: در این مدت متأسفانه یک نفر در عملیات‌های امداد و نجات فوت شده و همچنین سه مجروح و مصدوم نیز در آمار این ایستگاه به ثبت رسیده است.

معصوم‌علیزاده عمده موارد اطفاء حریق و همچنین امداد و نجات را مربوط به عملیات‌های برون شهری دانست و افزود: در این مدت تعداد ۴۷ عملیات برون شهری، ۶۲ مورد درون شهری و ۳۷ مورد روستایی ثبت شده است.

وی تعداد عملیات‌های اطفاء حریق در شش ماهه نخست سال جاری را به تفکیک بیان کرد و گفت: از ۹۹ عملیات ۱۰ مورد صنعتی، ۱ مورد تجاری، ۵ مورد مسکونی، ۶ مورد فضای سبز، ۲۶ مورد مزروعی، ۴۳ مورد زمین‌های بایر، ۲ مورد خدماتی، ۱ مورد وسیله نقلیه، ۴ مورد ورزشی  و یک مورد نیز سایر عملیات‌ها بوده است.

شهردار مریانج  به تفکیک عملیات‌های امداد و نجات نیز اشاره کرد و افزود: از تعداد ۴۷ عملیات امداد و نجات، ۶ مورد آب گرفتگی، ۲ مورد سیل، یک مورد انفجار، ۸ مورد محبوس شدن، ۶ مورد تصادف، ۹ مورد نجات حیوانات، ۱۳ مورد مهار حیوانات و ۲ مورد گیر کردم بدن بین نرده بوده است.

وی یادآور شد: امیدواریم که شهروندان با رعایت نکات ایمنی، همواره برای داشتن شهر و خانه‌ای ایمن تلاش کنند تا دیگر شاهد بروز چنین حوادثی نباشیم.

وی اظهار کرد: خوشبختانه در سالجاری نسبت به میانگین سال گذشته، اعزام نیروهای مابه عملیات‌ها بدون تغییر بوده است و این در حالی است که در چندسال گذشته با رشد عملیات‌ها مواجه بودیم.

معصوم‌علیزاده خاطرنشان کرد: خوشبختانه با آموزش‌ها و هشدارهایی که شهرداری مریانج در سطح شهر مریانج انجام داده است، وضعیت بسیار خوبی را شاهد هستیم و عمده عملیات‌های ما به روستاهای همجوار و عملیات‌های برون شهری ارتباط پیدا می‌کند.

انتهای پیام/

IMG_20180630_075239_819

تبلغ تلگرام زیر نوشته ها

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *